GÁBI A KRESLENÍ PORTRÉTŮ

17.10.2016

Jako malé dítě jsem od rána do večera seděla v koutku kde jsem kreslila a kreslila. Byla to moje oblíbená činnost nejen díky obdivu, který jsem dostávala od rodiny a kamarádů, ale i kvůli pocitu uvolnění, který při kreslení zažívám. Kreslení a malování mi pomáhá se odreagovat a "vypnout". 

 

Časem jsme si vypěstovala svůj vlastní styl, tedy malování příšerek a obrazů podle snů, které se mi zdají. Celý život jsem snila o tom, že budu jednou uznávaná malířka a proto jsem pilovala různé techniky a zkoušela spoustu nových netradičních způsobů malby a kresby. 

 

Až v tomto roce se mi splnil sen, kdy jsem ilustrovala svoji první knihu pro ekologický výzkum a tvořila obrázky pro karetní hru. Postupem času jsem se začala živit ilustrováním, malbou obrazů a malbou na zeď (mimo jiné). 

 

Za tu dobu jsem přišla na zajímavou věc. Člověk ztvárňuje různé věci podle období kterým si v životě prochází. V mé minulosti se křížilo malování příšerek s abstraktní kresbou podle nálady, kterou jsem zrovna měla. Mnoho lidí se mě ptalo, zdali maluji i portréty. Já tyto zakázky vždy odmítala, protože kresba portrétu mě nelákala, tudíž jsem ji dostatečně netrénovala a tím pádem si ani nevěřila.

 

Asi před týdnem jsem někde na youtube uviděla video, kde někdo maloval různé postavičky a řekla si, že to možná nebude až tak těžké, jak to vypadá. Poptávka po portrétech je celkem veliká a proto by nebylo od věci to aspoň zkusit. Vzala jsem pastelky od Koh-i-nooru (jsou nejlepší) a začala něčím lehčím. Nakreslila jsem Flashe, který má z části zakrytou hlavu maskou. Našla jsem si ostrou fotku, kde jsou krásně vidět stíny a světla a pustila se do práce. 

 

Když jsem se pustila do práce, ani jsme nevěřila, že z toho vznikne tak hezký obrázek. Po dokončení jsem ale postřehla několik nepřesností. Při realistickém portrétovém kreslení je třeba zachovávat přesné proporce a malinkaté detaily dělají člověka člověkem, kterého kreslíte. Nicméně i tak to byl pro mě pokrok, protože už jen to, že to umělec vidí a ví v čem je problém mu pomáhá posunout se dál.

 

Řekla jsem si, že to nevzdám a nakreslím Gandalfa z Pána prstenů. Podobnost tohoto portrétu už je o mnoho lepší než Flash, posuďte sami. Ještě mám před sebou dlouhou cestu, abych dovedla portréty k dokonalosti, ale můžete se těšit, že je časem zařadím do nabízených služeb. :-) 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Oblíbené příspěvky

Jednu PŘEDSVATEBNÍ prosím!

11.5.2018

1/5
Please reload

Nedávné příspěvky

October 21, 2017

January 5, 2017

December 19, 2016

Please reload

Sledujte nás

foto  ·  video  ·  grafika  ·  animace  ·  ilustrace  ·  kontakt

© 2016 Colorpix Production | David Borovička & Gábi Hájková

 

+420 775 720 202

production@colorpix.cz

Jablonec nad Nisou

...zahraniční zakázky pro nás nejsou překážkou...

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon