PROJEKT | SKICÁK

8.11.2016

Asi před měsícem jsme si řekli, že bychom chtěli vytvořit nějaký projekt. Projekty jsou dobré na to, abyste se rozvíjeli v tom, co děláte a zároveň měli slušnou zásobu své tvorby do portfoila. Přemýšleli jsme, jaký projekt vytvořit. David byl časově trochu vytížený a proto jsme vymysleli, že tentokrát uděláme projekt v kreslení, na kterém bude pracovat Gábi. Aby byl projekt k něčemu, musí trvat aspoň jeden měsíc, tak jsme se dohodli, že Gábi nakreslí 30 obrázků od 6.10. do 6.11. (Tento měsíc trval 32 dní a tak zbyly dva dny k dobru.)

 

Jelikož většinou maluji a kreslím spíše propracovanější práce, řekla jsem si, že si zkusím techniku, kterou jsem do té doby téměř nikdy nepoužívala, tedy kresbu linerem při které využívám tečkování. Jako motiv jsem zvolila věci, lidi a zvířata v kombinaci s geometrickými tvary. První den jsem vytvořila obrázek "Vážka", který byl hodně propracovaný.

 

 

Každý z nás má spoustu povinností a proto to některé dny bylo velice těžké plnit. Když jsem měla jeden den volna, udělala jsem obrázky třeba tři, ale potom se mi to nakupilo a já tvořila ve 23:45 a modlila se, abych to do půlnoci stihla. Bylo to náročné, najít si každý den aspoň chvilku, abych nakreslila obrázek. S náměty jsem až takový problém neměla, protože nápadů mám hodně a když už mi došly, nastoupila kreativita Davida a nebo jeho táty Pavla. Ti vždycky vymysleli nějakou pecku. 

 

 

Často opakující motivy v tomto projektu nakonec byly mořští živočichové, vesmír, lidské srdce. Přemýšlela jsem, co s těmi všemi obrázky nakonec udělám. Bylo mi líto, že by mi jentak ležely ve skicáku a proto jsem si nakoupila rámečky a vyzdobila si naší novou pracovnu. Protože to vypadalo moc hezky, rozhodli jsme se, že budeme některé obrázky prodávat jako plakát, kterým byste si mohli ozdobit Váš byteček. Během tohoto týdne zjistíme vše potřebné a tuto neděli spustíme prodej za minimální ceny. 

 

 

Za ten měsíc jsme nakreslila spoustu zajímavých věcí, které budu časem ještě rozpracovávat. Obrázky se dají použít i jako námět na tetování, nebo jako předloha pro malbu na zeď. Nacvičila jsem si tuto techniku opravdu dobře a určitě budu v tomto stylu pokračovat dalším projektem, který mě napadl úplně náhodou, když jsem kreslila 25. den obrázek "Šárka". Vždy si vyberu nějakého kamaráda, známou osobnost nebo jen známého a vytvořím něco na základě toho, co mi připomíná, jako to bylo u Šárky, která dělá Aerielhoop. Projekt vypukne, až si trochu odpočinu, cca za týden. Dále máme v plánu vytvořit fotoprojekty, ale to se nechte překvapit.

 

 

 Všech 30 obrázků naleznete zde pod článkem. Do komentářů piště nějaké své další nápady, které bych mohla ztvárnit a možná byste si je pověsili na zeď. Určitě se budou hodit. :-)

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Oblíbené příspěvky

Jednu PŘEDSVATEBNÍ prosím!

11.5.2018

1/5
Please reload

Nedávné příspěvky

October 21, 2017

January 5, 2017

December 19, 2016

Please reload

Sledujte nás

foto  ·  video  ·  grafika  ·  animace  ·  umění  ·  kontakt

© 2016 Colorpix Production | David Borovička & Gábi Hájková

 

+420 775 720 202

production@colorpix.cz

Jablonec nad Nisou

...zahraniční zakázky pro nás nejsou překážkou...

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon