V kreativitě se meze nekladou

10.4.2017

        Všude z okolí slýcháme, že bychom se měli věnovat jen jedné věci, abychom rozjeli úspěšný business. Články z netu na nás kříčí: "NAJDI SI JEDNU VĚC A NA TU SE ZAMĚŘ!" Už delší dobu přemýšlíme nad otázkou, jestli je lepší se věnovat pouze jednomu směru, nebo si nechat dveře otevřené tam, kam nás naše kreativita zavede.

        Baví nás spousta věcí, od fotografování všeho odvětví, přes  tvoření videí, přes grafiku, malbu, kresbu, ilustrování nejen knížek, bodypainting, až po dotváření oděvů, malbu na zeď, nebo třeba tvorbu trojrozměrných projektů. Myslíte si, že by bylo lepší zaměřit se jen na jednu věc? Podle nás rozhodně NE.

        Má to svoje výhody, i nevýhody. Pokud děláme od všeho něco, rozjezd trvá déle, protože čas, který práci věnujeme, se na každou aktivitu zkracuje. Nicméně pokud jste do své práce zapálení, tak jako my, sami víte, že dokážete celé dny od rána do večera pracovat na svém zlepšení. Pokud jste kreativní a lehce se nadchnete pro nové věci, jste vytrvalí a cílevědomí, můžete dosáhnout čehokoli. Přijde nám škoda, sázet vše na jednu kartu, když nás baví tolik věcí, ve kterých jsme dobří. A co je na tom nejlepší? Nehrozí nám syndrom vyhoření. 

        Kámen úrazu může být propagace všech věcí naráz. Nově přicházející potencionální zákazníci na náš web, fb nebo instagram, mnohdy na první pohled netuší, čím se vlastně zabýváme. Proto jsme se rozhodli napsat tento článek, který jasně ukáže, čemu všemu se věnujeme a co chystáme. 

 

FOTOGRAFOVÁNÍ

 

        Naše fotky můžete vidět na našich stránkách asi nejčastěji. Někdo si může myslet, že fotíme jenom svatby, ale není tomu tak. Svatební focení děláme často, protože jsme začali rozjíždět naše podnikání právě ve svatební sezóně minulého roku a jak to tak bývá, co lidé vidí, to chtějí. Proto se zakázky na svatební foto jen hrnou a my jsme moc rádi. Nejenže při tomto fotografování zažijeme krásný den s veselými lidmi, ale je to i činnost, která nás učí spontánnosti a posouvá nás stále dále. 

        Mimo svateb se věnujeme portrétnímu focení, focení rodin s dětmi, glamour focení. Všechny tyto typy fotografií jsme doposud fotili buď venku, nebo na domluvených místech. Na tuto zimu však plánujeme pořídit si ateliér. V tu chvíli se budeme věnovat i produktovému focení a atelierovému. V poslední době jsme přišli o mnoho zakázek od velkých firem, které bychom mohli mít, ale nedá se nic dělat. Všechno "vnitří" focení přijde spolu s vlastním ateliérem.

 

        Dalším typem focení, podobnému jako je to svatební, je reportážní fotografie. Tento rok jsme se dostali k focení plesů, firemních akcí, koncertů, ale nebráníme se jakémukoliv nafocení různých akcí. Přijdeme tak do styku s cizími lidmi, což nám přijde důležité při budování vlastní "značky". Vyloženě nás baví hudební skupiny, to je pro nás nejen práce, ale hlavně zábava! 

         Dále se věnujeme i focení interiérů a exteriérů. Nedávno jsme fotili vnitřní prostory například Country Saloon nebo Casino Camel. Posledním typem focení, ke kterému jsme doposud dostali, je také to pro zábavu. Fotíme rádi přírodu a jídlo, no přesvěčte se sami. 

         Pokud se jedná o fotografování, trochu nás mrzí, že jsme zatím neměli možnost fotit žádné produkty a čerstvě narozená miminka, snad si časem vyzkoušíme i to. 

        Co se chystá? V příštích dvou měsících se chystáme fotografovat děti ve školce, poté tématické focení na airhoopu, poledance tyči a na sítích, máme naplánovaných několik akcí, svateb a firemních večírků. 

 

Ve spojitosti s focením jsme přidali možnost velkoformátového tisku, který si u nás můžete objednat. Ceník posíláme na vyžádání.

 

 VIDEO

 

        Dalším odvětvím, kterému se věnujeme, je videoprodukce. David pracoval několik let v univerzitních novinách a Gabču vše naučil, od pozice kameramana, po střih až po postprodukci. V první řadě jsme měli možnost natáčet několik videoklipů hudebním skupinám, jako je Lizart, Vyjakomy, Johnny John, nebo třeba začínající zpěvačce Daniele Ulrichové, který vyšel dnes ve 20:00 hodin na jejím youtube. Natáčení videoklipů je otázka delší doby, vždy se musí vymyslet scénář, sehnat herci, místo natáčení, vše pečlivě natočit a poté sestříhat a upravit do konečné podoby. Proto tato práce není otázka jednoho dne, ale několika týdnů až měsíců. 

 

 

        Jinak pro zasmání, pamatujete si Gangnam style CZU? To tvořil David, když ještě působil v novinách. V tu dobu to sklidilo celkem ohlasy.

 

 

        Kromě videoklípů natáčíme i reportážní videa. Tento rok jsme do našich služeb přidali i plesové nebo právě svatební video. Jsme rádi, že se vám líbí. Už máme několik zamluvených termínů a můžeme vám slíbit, že tentokrát budou o dost kvalitnější, než to, které jsme vytvořili. protože si kupujeme nové vybavení!! Od teď budou i svatební videa na vysoké úrovni.

 

 

        To ovšem zdaleka není všechno. Nyní chystáme natáčení krátkomentážních filmů, ke kterým již máme scénáře. Dále budeme tvořit promo videa a produktová videa. Už se nemůžeme dočkat. 

 

MALBA NA ZEĎ

 

        Gábi má s malbou už velké zkušenosti, ještě než se s Davidem potkali, malovala na zdi jen jako přivýdělek při škole. Nyní maluje i barvami, které svítím pod UV lampou. Zároveň testujeme i fosorové barvy, které by svítily v noci. malba na zeď je vhodná do bytů, ale i na venkovní fasádu. Určitě se nebráníme i velkým projektům. Kdyby se naskytla možnost malovat třeba na stranu paneláku, nebo vymalovat nějakou obrovskou halu, šli bychom do toho! Využít malbu na zeď bychom chtěli i při tvorbě videoklipu pro nějakou hudební skupinu. 

 

 

 

 MALBA A KRESBA NA ZAKÁZKU

 

        Gábi vám může zhotovit i obraz na zakázku. Malujeme téměř vše, na co si vzpomenete, kromě realistických portrétů. Ačkoli se vám to může zdát divné, protože jich Gábi několik namalovala. Nicméně portréty na zakázku neděláme. Do budoucna bychom chtěli uspořádat výstavu, ale nyní zatím nemáme dostatečný počet obrazů v jednom stylu. Tím, že tvoříme spoustu věcí, nám nezbývá moc času na vlastní projekty, ale to nevadí. KDO SI POČKÁ, TEN SE DOČKÁ.

 

 ILUSTROVÁNÍ KNIH, KARETNÍCH HER

 

        Ano, toto je oblast, které by se Gábi chtěla věnovat asi nejvíce. V posleních letech jsme měli možnost ilustrovat dvě knihy, karetní hru a jiné věci. Bohužel ani jedna z těchto věcí zatím není na ukázku, protože ještě nevyšla. Snad se brzy zase k takové práci dostaneme. Zde vám ukážeme pár ilustrací, které vznikaly volně na různé náměty.

 

 

 

BODYPAINTING

 

Kromě malby na zeď jezdila dříve Gábi po celé ČR a malovala na tělo. Nyní kupujeme vybavení na Air brush, aby akce, které nás čekají v příštích měsících, mohli být na vysoké úrovni. Ve spojitosti s tímto vybavením se naskytne určitě spousta dalšího využití.

 

 

GRAFIKA

 

        Znalosti grafických editorů jsou pro nás jen výhodou. Umíme vytvořit lákavé plakáty, fungující loga, ilustrace ve vektorech, nic nás prostě nezastaví. Spolupracujeme navíc s velice šikovným webařem Filipem Hájkem a proto pro nás není problém zajistit i programování nového webu. Společně jsme tvořili například PFko, které najdete ZDE. Tento rok máme v plánu vytvořit kvalitní grafické portfolio.

 

 

DALŠÍ TVOŘENÍ

 

        Už delší dobu přemýšlíme o vytvoření naší vlastní fashion značky. protože umíme vymyslet opravdu zajímavé grafické podklady pro tisk na různé materiály, plánujeme do budoucna otevřít náš vlastní eshop s vlastními produkty. Naše vize je taková, že jednotlivé kusy oblečení budou vždy v limitované edici. Chceme si zakládat na kvalitě a ne na kvantitě. Rádi bychom docílili toho, aby lidé, kteří si pořídí nějaký kus našeho oblečení, byli hrdí na to, že takový kousek ulovili. První vlna by se týkala doplňků, jako například vaky na záda, nebo kšiltovky. Vše musíme důkladně promyslet a propočítat. Dále bychom na eshopu prodávali i vytvořené obrazy a další naše produkty.

 

 

       

 

         

Mimo to, z oblasti módy, se Gábi pustila do vlastnoručně vyšívaných kecek na svatby, určitě je možné se s námi domluvit na ušití nějakých botek na zakázku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                Jak vidíte, pracujeme na spoustě věcech. Nemyslíte, že by byla škoda nevyužít talentu a věnovat se třeba jen svatebnímu focení? I když je toho hodně, časově si to vždycky uspořádáme tak, abychom vše stíhali včas. Nebereme všechny zakázky, vybíráme si ty, které nám sedí nejvíce. Neděláme vše jen pro peníze, ale také proto, že nás baví naše různorodá práce. Každým dnem nabíráme nové zkušenosti nejen v oblasti umění, ale i marketingu a propagace. Moc si vážíme Vás, kteří pravidelně čtete naše články a jste v tom všem s námi a také Vám, kteří s námi spolupracujete. 

        Teď už jen doufáme, že se vše povede, tak jak má a my Vám budeme přinášet radost v podobě umění častěji. V budoucnu se klidně může stát, že si nás někdo objedná na velkou akci, na kterou připravíme letáky a propagační video, hosté přijdou v našem oblečení, obsluha od nás bude pomalovaná a ještě k tomu budeme tu akce natáčet a fotit. Haha :-D 

 

Krásný zbytek dne všem!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Oblíbené příspěvky

Jednu PŘEDSVATEBNÍ prosím!

11.5.2018

1/5
Please reload

Nedávné příspěvky

October 21, 2017

January 5, 2017

December 19, 2016

Please reload

Sledujte nás