Nizozemí 2017

21.10.2017

Už je to nějaká doba, co jsme navštívili zemi mlýnů a tulipánů. Čím větší hnus začíná být u nás v Republice, stále více vzpomínáme, jak moc se nám v oblasti okolo Amsterdamu líbilo. Neříkám to jen tak. Jsou města, jako jsi třeba ty, město lásky a zamilovaných, které si mě moc neoslovilo. Ve Francii jsem byl dvakrát a to pouze právě v Paříži. Musíme to napravit a zavítat s foťákem na jih Francie, kde je prý nádherně v oblasti Provence. Každopádně odbíhám od tématu. :) Jaký to bylo a jak vůbec začala naše cesta Vám nastíním v následujících řádcích. 

 

 

Nějaký to větší cestování za teplem jsme si s Gábi plánovali až na konec letošního roku a přece jen v tom Jablonci je krapet větší zima, než co jsem byl jako kluk z Prahy zvyklej. :D Už dlouhodobě nás lákají spíše procházky a vyrazit někam s foťákem, než sebou plácnout k moři. Každopádně jsme na zimu museli plány odložit, protože se nám narodí mimčo. :) 

 

Takže v zimě je cestování fuč. Dokud mrňous trochu neodroste, můžeme výletovat po Republice. No a dřív než Gábi naroste pupek, jsme se chtěli podívat někam za hranice. Lákala nás Anglie, Dánsko, no a prakticky celá Skandinávie. Chtěli jsme navštívit některého z našich kamarádů. Nakonec jsme potkali naší společnou kamarádku, kterou znám z vysoké školy, kde jsme oba působili ve studentských novinách. Ta tou dobou pobývala již přes půl roku v Nizozemí a měla možnost nás ubytovat u lidí, u kterých pracuje. (Tímto jim ještě jednou moc děkujeme!)

 

 

Předpověď počasí vycházela na nějakých 22 stupňů, nikde žádnej kopec, na každým rohu sýr, no nebylo o čem a už jsme bookovali letenky. Pak mi došlo, že vlastně nemám rád lítání. Gábi si ze mě dělala srandu a o to víc, jsem do tý uzavřený plechovky nechtěl. Po letu každý generál, letěl bych někam hned znovu. Pár lidí jsme nejspíš naštvali výrokem, že trávíme 11 dní v Amsterdamu. To nebyla pravda a udáváme vše na pravou míru. Bydleli jsme v městečku kousek vedle Amsterdamu, v Hilversum. Nestíhali jsme se divit. Všichni, včetně důchodců jezdili na kole. Všude čisto, lidi ochotný a příjemný. A největší fór, že pomalu každý, včetně bezdomovce, který nás potkal ve městě, mluví minimálně dvěma jazyky. 

 

První den jsme byli trochu i z cesty unavený, protože jsme vstávali ve 3 ráno. Žádný větší výlet v ten den nebyl, jen jsme se rozkoukávali s Pennyboardem po Hilversum. Doma jsme si pak na chvilku schrupli a večer to přišlo. Vymysleli jsme ďábelskej plán, co všechno chceme navštívit a nebylo toho málo. Musím říct, že skoro každý den jsme měli v nohách na 16km, to nepočítáme kola a pennyboardy.

 

Celý fotoreport z cesty zde !

 

 

Amsterdam přišel na řadu jako první. Všude samej kanál a sýr. Vydrželi jsme tu do večera, protože každý by měl vidět Red Light District. Můžu říct, stálo to za to. :) Další byl na řadě Haarlem a s ním cesta k moři do Zandvoort aan Zee. Musím říct, že otravnější zvíře, než racka, jsme fakt asi neviděli. Je to drzej spratek! A museli jsme je odhánět bez rukaviček. Navíc ikdyž jsme původně k moři vůbec nechtěli, nakonec jsme se pak s Gabi ještě jednou sem vrátili. Přesto, že to bude nejspíš smutný, pořád jsem hrdý, že jsme Češi a s tím jsme se museli jet podívat i do města, kde je pochován učitel národa J.A.Komenský - Naarden. Tamní kostel nás naprosto uchvátil a také jsme ochutnali jednu z nejlepších zmrzlin, která mi celá samozřejmě spadla hned na zem... Co jsme však nečekali, že si nejvíce zamilujeme přístavní městečko Volendam. Nakonec našeho výletu, jsme měli chuť odpočívat a v poklidu jsme se prošli Zaandam, město mlýnů. 

 

Po příjezdu domu nám bylo smutno a určitě se na sever brzy znovu vydáme. Budeme v tu dobu už tři a v plánu je sever Německa > Dánsko > přes Kodaň do Švédska. Užijte si ještě video a zas příště s fotoreportem nashledanou :)

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Oblíbené příspěvky

Jednu PŘEDSVATEBNÍ prosím!

11.5.2018

1/5
Please reload

Nedávné příspěvky

October 21, 2017

January 5, 2017

December 19, 2016

Please reload

Sledujte nás

foto  ·  video  ·  grafika  ·  animace  ·  ilustrace  ·  kontakt

© 2016 Colorpix Production | David Borovička & Gábi Hájková

 

+420 775 720 202

production@colorpix.cz

Jablonec nad Nisou

...zahraniční zakázky pro nás nejsou překážkou...

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon