Svatba v kapkách podzimu

30.10.2018

Ahoj lidi,

     už je čas napsat taky nějaký ten článek. Tentokrát bude o jedné akci, kterou jsme plánovali skoro dva měsíce - podzimní svatební editoriál.

 

     Seděli jsme si tak s koordinátorkou Svatby z Heřmánku v kavárně a bavili se o svatbách. Letos jsme jich měli opravdu hodně a lákalo nás, udělat si jednu po svém. Ne, nebrali jsme se my dva s Dejvem, nebojte. Na to je ještě čas! Ale chtěli jsme to společně naplánovat podle posledních trendů a ukázat Vám, že pokud se spojí skvělý tým, svatba může být naprosto dokonalá do posledního detailu.

 

     Nejprve jsme si s Betkou opatrně nadhazovaly naše představy o podzimní svatbě, naštěstí jsme měly představu dost podobnou, aspoň teda myslím... Dejv se toho až tolik tentokrát neúčastnil. Ten se věnoval celou dobu několika promo videím, a takové té naší rutinní práci, jako je třeba focení v ateliéru. A navíc, tohle je spíš práce pro ženský, co si budem. Jedno se sešlo s druhým a my jsme se shodly na svatbě do červena, do tmavě červena. Já osobně jsem chtěla ukázat, jak se dá svatba udělat v této barvě tak, aby nepůsobila lacině nebo okoukaně. Pak jsme řešily šaty, modely, vizáž, apod ... To už měla na starosti Bety. Já jsem se zaměřila na místo, oznámení a taky na květinovou výzdobu. 

 

     Moje mamka, která pracovala přes dvacet let jako květinářka u jiných, ale i ve svém, se vrátila ke svému milovanému oboru a začala dělat květinové aranžmá na zakázku. Tak trochu jsem ji do toho navezla, protože vím, že ona je v tom naprosto skvělá. A ne, není to tím, že je to moje mamka. Já dokážu být kritická úplně ke všem, jsem hnidopich a práce se mnou je někdy dost náročná. Někdy dokonce lituju Dejva, že to musí každej den (24/7) snášet. 

 

     Týden před plánovaným editoriálem jsme zjistili nemilou zprávu, že má být v neděli 28. 10. nejhnusnější počasí, největší zima za poslední půlrok. Chvíli jsme ještě doufali, že se to vybere, pak jsme dva dny předem ještě přemýšleli nad tím, jestli to neodvolat, ale nešlo to. Kytky byly nakoupené, dorty napečené, zahučelo by v tom dost peněz, nápadů, síly a nadějí na krásnější svatby. 

 

     Pustila jsem se do tvorby... a podle domluvených barev vytvořila oznámení a další svatební tiskoviny - pozvánku ke svatebnímu stolu, štítky na prskvaky, prosba o peněžní dary, jídelák, jmenovky... Tuhle část mého podnikání miluju a chystám se udělat eshop na všechny tyhle věci. Říkáme tomu Příběh na kousku papíru, trochu jsme to od ColorPix oddělili kvůli lepšímu cílení a nechtěli jsme tím Colorpix zahltit, protože se prezentujeme ne jen jako svatební "dodavatelé", ale děláme vše od grafiky, videa, až po fotky. To už ale víte, není třeba omílat.

 

     Místo jsme vybrali v malé vesničce u jednoho dědečka s babičkou. Stará stodola se krásně hodila k naší představě. Nastal den D. Už od rána chcanec. Bylo jasný, že modelka s modelem budou mrznout, oznámení zmokne, dort nevydrží. Ale my jsme to nevzdali a hrdě bojovali proti přírodním podmínkám, které nám stavěly do cesty jednu překážku za druhou. 

 

     Dohromady jsme to všichni krásně naaranžovali, Dejv to celý nafotil, já pořídila nějaký momentky a detaily... a teda nakonec to dopadlo TAKHLE. Musím říct, a to i já, puntičkář, že to bylo fakt krásný a vyvedený! Takovouhle svatbu bych si nechala líbit. Sladit červenou s vínovou a růžovou by mohlo napadnout fakt jenom moji mamku, která teď už nese pracovní název Mezi Stonky. Nevěřícně jsme koukala, jak to všechno k sobě ladí a skvěle vystihuje podzimní náladu. Musím poděkovat všem zúčastněným, které jsem ještě nezmínila a to je Karamelová - makeup artist, za krásný makeu up, který ani déšť nesmyl, vlasy od Lucie Mařanové, které lehounce vlály v podzimním větříku, ale vydržely až do setmění, samořejmě Dejvovi, který trpěl všechno to moje dlouhodobý vymejšlení, a pak všechno v rychlovce nafotil tak, aby nikdo neměl psychickou ani fyzickou újmu ze zimy a deště, v neposlední řadě Bohemia sweet art za originální dortíky, které jsem stačili zdlábnout dřív, než přišel největší uragán, děkujeme i za půjčení rekvizit a místa. Tohle je důkaz, že vstřícní lidé existují, a to je fakt super. No a nakonec naším nejlepším modelům Mery a Matějovi, protože to, co vydrželo oni, já bych teda nevydržela. 

 

     Bylo to hektický, ale stálo to za to. Snad se vy, všechny nevěsty, nějak inspirujete. Mě osobně to naučilo jedno - není třeba vše ladit pouze do jedné barvy, není třeba využívat nejmodernějších věci - postačí i křeslo po babičcce, talíře po prababičce, jen to musíte zkombinovat s tím pravým, aby to nepůsobilo omšele.  Pokud plánujete svatbu na podzim, musíte počítat i se špatným počasím, které je sice skvělé pro fotografa a kameramana kvůli světlu, ale láskou se zas tak moc nezahřejete. Myslete na hosty, navařte svařák, chvilku přetrpte venku, ale zajistěte hostům místo u krbu, kde se mohou ohřát a třeba i přitulit. Protože svatba je hlavně o čem? No přece o lásce! <3

 

Tak páčko, vaše Gábi!

a příště už o svatbách na mém osobním blogu. :-)

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Oblíbené příspěvky

Jednu PŘEDSVATEBNÍ prosím!

11.5.2018

1/5
Please reload

Nedávné příspěvky

October 21, 2017

January 5, 2017

December 19, 2016

Please reload

Sledujte nás

foto  ·  video  ·  grafika  ·  animace  ·  ilustrace  ·  kontakt

© 2016 Colorpix Production | David Borovička & Gábi Hájková

 

+420 775 720 202

production@colorpix.cz

Jablonec nad Nisou

...zahraniční zakázky pro nás nejsou překážkou...

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon