Hrdost, atletika, veteráni... START !

26.2.2018

Jak začít? No a co třeba tím, že se máte určitě na co těšit! Postupně Vás budeme zásobovat fotkami, videem, ale hezky popořadě. Už je to nějaká chvilka, co jsme se zmiňovali o našem dalším projektu. Chystáme dokument o veteránech, kteří běhají pod českým atletickým svazem. Důvodů je hned několik a ten nejzákladnější je, že můj praděda, ano správně, si to skoro v 92 letech běhá po dráze. Cítím obrovský respekt k němu a vůbec k lidem, kteří jsou úspěšní a něčeho dosáhli. Každopádně kolik z Vás vůbec vědělo o atletech, kteří si to ve svém pokročilém věku dávají na dráze? Upřímně moc ne, což je obrovská škoda. Hodně lidí si myslí, že po vrcholové kariéře sportovci končí. Problém je, že se o nich prostě málo mluví.

Nejde o to, vysílat je každý den v televizi, nebo cpát nějaké velké množství peněz do propagace. Zaprvé je to blbost, peníze v českém sportu chybí a měla by se spíše investovat do mládeže. Zadruhé, jim o peníze již tolik opravdu nejde. Každopádně by nějaké ty klubové, nebo národní triko vyfasovat mohli, ale o tom později až v dokumentu. Tady jde spíše o RESPEKT a UZNÁNÍ! Kdyby se ve sportovních rubrikách, nebo novinách více zmiňovalo o některém z těchto úspěchů, bylo by to fajn. A my to chceme aspoň trochu změnit. Vždyť tyhle borci vozí z mezinárodních závodů více rekordů a medailí, než kdejací čeští sportovci. A ano, stále přes svůj úctyhodný věk, jsou to stejní sportovci, jako ti vrcholoví.

 

Jedna malá vsuvka, ve světě, když zaznamená veterán nějaký úspěch, je toho plný internet, zprávy a noviny. Bohužel u nás už to tak nefunguje.

Teď ještě abychom si rozuměli. Oficiálně může být veteránem ČAS (Českého Atletického Svazu) každý, kdo přesáhl věk 35 let. My se tu ovšem chceme bavit více o těch, kterým je 60, 70, 80, nebo dokonce přes 90 let! Však kdo z nás se takového uctivého věku dožije, natož by se viděl na dráze. Já si rád pospím a často se až musím přemáhat k pohybu. Nejsem žádnej "gaučák", sport miluji a prakticky sportuji celý život, eh 27 let života. Poslední dobou je to spíš jen o lenosti a výmluvách. Hanba mi a když vidím, jak oni skoro každý den trénují, jezdí nejen po republice a překonávají rekordy, hrozně mě to motivuje, abych se sebou něco dělal a dodává mi to obrovskou sílu! Když můžou oni, tak já taky! 

 

Navíc je krásné, že v otevřených soutěžích, se k sobě na dráze rovnají závodníci s podobným časem. Upřímně, kde jinde narazíte, jak proti sobě na dráze stojí mladý dvanáctiletý klučina s devadesátníkem. Už to, že ten klučina stojí po boku veterána, by měla být obrovská čest. Je to úžasná podívaná a každý si jí užívá. V hale panuje přátelská atmosféra, fandí se a aplaus sklízí za své výkony každý.

Už teď můžu říct, že před pradědou a ostatními veterány, stojí v březnu 10.3. halové Mistrovství Republiky v Praze ve Stromovce a 18.3 halové Mistrovství Evropy v Madridu. On už se pomalu chystá a my si připravujeme veškeré podklady na dokument. Bohužel záběry z madridského ME, budeme muset vynahradit fotkami některého z účastníků, kterého se my ColorPix bohužel neúčastníme. Momentálně je tento projekt zcela bez jakýchkoliv sponzorů a nároků na honorář. Vše děláme s nadšením ve volném čase a kdo ví? Třeba se někdo najde a my tento skromný projekt rozšíříme více, než bychom si momentálně představili a přáli :) 

 

Teď už jen pár fotek z halové středy z Jablonce nad Nisou, která se konala 7.2. Mějte se fajn a brzy u dalšího článku naviděnou :) 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Oblíbené příspěvky

Jednu PŘEDSVATEBNÍ prosím!

11.5.2018

1/5
Please reload

Nedávné příspěvky

October 21, 2017

January 5, 2017

December 19, 2016

Please reload

Sledujte nás

foto  ·  video  ·  grafika  ·  animace  ·  ilustrace  ·  kontakt

© 2016 Colorpix Production | David Borovička & Gábi Hájková

 

+420 775 720 202

production@colorpix.cz

Jablonec nad Nisou

...zahraniční zakázky pro nás nejsou překážkou...

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon